یکشنبه , 22 تیر 1399 , 03:48 | +0430

فعالیت ۲ هزار سمن در کشور/ ثبت بیش از ۵۳۰ ازدواج در ۱۰ ماهه امسال

6/مرداد/1398
مقالات و پژوهش ها -
بدون دیدگاه

ه گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، دکتر عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی وزیر ورزش و جوانان،  در کنگره جوانان و خانواده، چشم‌ انداز آینده که در هتل پارس اهواز برگزار شد، خانواده را کوچکترین و در عین حال مهمترین واجد جامعه دانست و گفت: خانواده منشا هر گونه تحول اجتماعی و رشد ارزش های انسانی است و بزرگترین و اثرگذاری بسیاری در موضوع تربیت دارد.

 

وی با بیان اینکه در قرآن به تحکیم بنیان خانواده تاکید شده است، افزود: آرامش و امنیت، مهربانی، الفت و رحمت چهار ویژگی خانواده هستند که خداوند در قرآن به آنها اشاره کرده و خانواده ‌ای که این ویژگی ‌ها را نداشته باشد، مستحکم و پایدار نیست.

 

وی با اشاره به اینکه خانواده از زن، مرد و فرزندان شده و فضای حاکم بر آن، مهمترین تأثیر را در شکل گیری، قوام و دوام خانواده دارد، اضافه کرد: جو حاکم بر خانواده و روابط اعضای خانواده از نظر تربیتی و فرهنگی تأثیر مهمی بر آینده جامعه و انسان ها می گذارد.

 

احمدی، با بیان اینکه انسان متعالی و کامل در خانواده رشد می کند از این رو باید بیشترین تمرکز و سرمایه گذاری را به این بخش اختصاص دهیم، تصریح کرد: با توجه به اینکه هر چه به جلو ی رویم ارزش ها هم تغییر می کند اما نباید اجازه دهیم ارزش خانواده چار تزلزل شود و جایگزینی برای نگذاریم.

 

وی با اشاره به اینکه طبق آماری که وزارت ورزش و جوانان به دست آمده 73 درصد از جوانان با خانواده زندگی می کنند و این نشان می دهد فضای جمعی و خانوادگی در کشور ما و در میان جوانان وجود دارد، اذعان داشت: همچنین 75 درصد جوانان کشور در استان ‌های مختلف، فضای خانواده خود را بسیار صمیمی توصیف کرده اند.

برچسب ها:دیدگاه
دیدگاه شما :